CHKO Slavkovský les
Aktuality Publikace o regionu Fotogalerie Ke stažení Kniha návštěv Kontakty
Fauna Flora Památky Minerálky Zajímavosti
Akce
 
Karlovarský kraj ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR vydal publikaci Zvláště chráněné rostliny Karlovarského kraje
botaniků V. Melichara, P. Krásy a P. Tájka

Na 108 stranách naleznete popis 131 druhů a podruhů cévnatých rostlin. Každá rostlina je dokumentována fotografií, síťovou mapkou přirozeného výskytu v kraji po roce 2000 a je komentováno rozšíření a ohrožení rostliny v regionu.

Publikaci je možné osobně získat (proti podpisu) na následujících místech v regionu:

KARLOVY VARY – Krajský úřad Karlovarského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství: ing. Vít Venhoda nebo ing. Regina Kindratová (po předchozí telefonické nebo e-mailové dohodě)

SOKOLOV – Muzeum Sokolov, přírodovědné oddělení: RNDr. Jaroslav Michálek nebo ing. Petr Uhlík, po předchozí telefonické domluvě

CHEB – Muzeum Cheb, odborné oddělení: RNDr. Jiří Brabec (po předchozí telef. domluvě, od 29. června deset dní nebudu), nebo u pokladní paní Jiřiny Vlasákové (denně kromě pondělí 9:00–12:30, 13:00–15:00).

Útlá kniha je ideálním průvodcem za botanickými zajímavostmi Karlovarského kraje s popisem zajímavých lokalit a řadou zajímavostí o jednotlivých vzácných druzích.

Internetové stránky vznikly v rámci projektu "Síť vzdělávacích center v CHKO ČR", který je
spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.